Zmiana źródła ogrzewania

Na stronie Wojewódzkiego Funduszu Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu można skorzystać ze wsparcia finansowego poprzez złożenie wniosku na dofinansowania i zwroty na wymianę pieca czy też termomodernizację domu korzystając z dostępnych programów. Warto dopytać o szczegóły poszczególnych programów na infolinii Funduszu „Czyste powietrze”.

Planując wymianę systemu grzewczego warto zastanowić się czy nie zainwestować równocześnie w termomodernizację budynku. Wymiana stolarki okiennej, drzwiowej czy też ocieplenie stropu lub przegród znacznie zmniejszy straty ciepła, a co za tym idzie obniży koszty ogrzewania poprzez zapotrzebowanie na źródło ciepła o mniejszej mocy.

Wymieniając samo źródło ciepła, np. kocioł bez wymiany grzejników warto sprawdzić czy nowe źródło ciepła będzie w stanie przygotować wodę o odpowiedniej temperaturze jaką wymagają pozostawione grzejniki. W tym przypadku należy brać pod uwagę wysokotemperaturowe pompy ciepła. Natomiast pompy ciepła niskotemperaturowe są wskazane dla ogrzewania podłogowego, nie zdadzą egzaminu przy grzejnikach żeliwnych. Oczywiście nowoczesne pompy niskotemperaturowe połączone z dedykowanymi do nich grzejnikami niskotemperaturowymi to bardzo dobre rozwiązanie. Warto przemyśleć najdogodniejsze kombinację urządzeń dla siebie wybierając to co będzie najbardziej funkcjonalne.

 

Zespół AT-KLIMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *