Przenośny klimatyzator

Przenośny klimatyzator

Przy obecnie panujących upałach, staramy się znaleźć ekologiczny, tani oraz wydajny sposób na ochłodzenie naszych domów, mieszkań. Z różnych przyczyn nie możemy sobie pozwolić na klimatyzatory stacjonarne typu split, które wymagają montażu, naruszenia przestrzeni np., w wynajmowanym mieszkaniu.

Jednym z możliwych rozwiązań może być przenośny klimatyzator, który do działania potrzebuje gniazda elektrycznego oraz otworu w ścianie lub oknie i jest gotowy praktycznie od razu do użycia.

 

 

Ogromnym plusem tych klimatyzatorów jest ich mobilność… możemy je zabrać wszędzie, gdzie potrzebujemy, nie wymagają montażu. Nie musimy się zastanawiać nad systemem multi który sprawdzi się, gdy chcemy ochłodzić kilka pomieszczeń czy nad tym gdzie najlepiej umieścić agregat.

Kolejną korzyścią jest cena. Przy klimatyzatorze stacjonarnym mamy sumę kosztów jednostki wewnętrznej, zewnętrznej, instalacji chłodniczej wraz z elektryczną oraz kosztów związanych z montażem. A przy klimatyzatorze przenośnym płacimy natomiast za samą mobilną jednostkę.

Przy podejmowaniu decyzji należy pamiętać o doborze mocy urządzenia do kubatury pomieszczeń.

 

Klimatyzatory przenośne mają swoje wady i zalety. Wszystko zależy od nas i od naszych możliwości finansowych. Nie zapominajmy jednak, że mobilność klimatyzatora jest jego główną przewagą nad stacjonarnym odpowiednikiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *