Oczyszczacz powietrza

Oczyszczacz powietrza ma za zadanie przefiltrowywać powietrze oraz usuwać zanieczyszczenia w pomieszczeniu, w którym pracuje. Usuwa takie zanieczyszczenia jak dym papierosowy, smog, alergeny – wszelkie pyłki, roztocza, cząsteczki kurzu zawierające ludzki naskórek, metale ciężkie, drobnoustroje, wirusy, bakterie, pyły, zanieczyszczenia mechaniczne i gazowe czy też brzydkie zapachy.

 

Obecnie oczyszczacz powietrza staje się nieodzownym elementem w prawie każdym mieszkaniu, domu, biurze, jak również pojawia się w salonach kosmetycznych, fryzjerskich, czy gabinetach odnowy. Staje się koniecznością gdyż coraz częściej głośno mówi się o problemie z zanieczyszczonym powietrzem, które to wpływa na nasze zdrowie oraz samopoczucie. Zaczynamy szukać rozwiązań jak chronić i dbać o nasze zdrowie.

Zewsząd słyszy się informacje o kiepskiej jakości powietrza, szybki rozwój cywilizacji, smog, ogrom szkodliwych substancji, które nas otaczają. Pojawiają się alergie, przewlekłe choroby układu oddechowego, pojawia się astma, choroby serca, uporczywy kaszel. Zanieczyszczenie jest wszechobecne, więc każda aktywność na „świeżym powietrzu” powoduje wystawienie na szkodliwe warunki zewnętrzne. Jak również nie zawsze mamy wpływ na jakość powietrza w miejscu pracy czy też podczas poruszania się po mieście…chyba, że będziemy nosić specjalne maski.

Mamy jednak wpływ na to jakim powietrzem oddychamy w zaciszu domu, gdzie wypoczywamy, spędzamy czas z najbliższymi. Warto rozważyć nabycie oczyszczacza powietrza, który znacząco poprawi jakość powietrza, tym samym pozwoli nam zadbać o zdrowie nasze i naszych najbliższych.

Przy podejmowaniu decyzji, warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań, które ułatwią wybór…a jest w czym wybierać. Obecnie na rynku mamy mnóstwo urządzeń różnych producentów, które cechują się zbliżonym działaniem, a różnią się funkcjonalnością. Wybór nie jednokrotnie może przysporzyć sporo trudności. W przeglądarkach można znaleźć, mnóstwo rankingów, prezentujących zalety i wady poszczególnych modeli.

Warto zwrócić uwagę na:

– jakie oraz ile filtrów posiada dane urządzenie (np., czy to są filtry likwidujące alergeny);

– jonizację powietrza i lampę UV (lampa ma za zadanie likwidować roztocza, wirusy, bakterie, grzyby, a jonizator odpowiada za naładowanie naszego otoczenia jonami ujemnymi);

– wydajność w stosunku do pomieszczenia, w którym będzie pracować;

– czy urządzenie powinno posiadać funkcje nawilżacza (większość dostępnych modeli już oferuje to rozwiązanie);

Przy ostatecznym wyborze, dobrze będzie zastanowić się jak długo chcielibyśmy aby urządzenie nam służyło…czasem z początku droższe urządzenie w eksploatacji może okazać się tańsze choćby ze względu na wymianę filtrów w trakcie użytkowania.

Jeśli wolimy zakupić oczyszczacz powietrza konkretnego producenta, również warto dokładnie przeanalizować parametry poszczególnych modeli, gdyż ich parametry oraz funkcjonalność mogą się różnić.

 

Proponujemy dwa modele firmy Daikin:

 

 

Oczyszczacz powietrza MC70L:

Fot.my.daikin.eu

 

·                     Lekka i zwarta budowa

·                     Duży nawiew powietrza: 420 m³/h w trybie turbo

·                     Usuwa alergeny, wirusy, bakterie oraz nie przyjemne zapachy

·                     Tak cicha jak szeleszczące liście

·                     Łatwy do czyszczenia płaski panel

·                     Wysoka wydajność oczyszczania powietrza uzyskiwana dzięki technologii Daikin Streamer

·                     5 filtrów w cenie urządzenia

 

Oczyszczacz powietrza Ururu MCK75J:

Fot.my.daikin.eu

 

·                     Łatwy do czyszczenia płaski panel

·                     Certyfikat TÜV

·                     Lekka i zwarta budowa

·                     Jednostka Flash Streamer Daikin: duża moc oczyszczania powietrza

·                     URURU nawilża z wbudowanych 4 litrowych zbiorników wody

·                     Duży nawiew powietrza: 450 m³/h w trybie turbo

·                     Tak cicha jak szeleszczące liście

·                     7 filtrów w cenie urządzenia

·                     Usuwa alergeny, wirusy, bakterie oraz nie przyjemne zapachy

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *